O nas

Wspieramy zrównoważony i efektywny system gospodarowania odpadami w Polsce. Zrzeszamy i reprezentujemy interesy przedsiębiorców działających na rynku gospodarki odpadami oraz wprowadzających do obrotu opakowania, produkty w opakowaniach oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ochrony Środowiska jest organizacją samorządu gospodarczego przedsiębiorców działających na rynku gospodarki odpadami, zrzeszającą przedsiębiorców działających na rynku gospodarki odpadami, będących organizacjami odzysku oraz wprowadzających do obrotu opakowania, produkty w opakowaniach oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Powołana w listopadzie 2014 r. Izba reprezentuje i chroni interesy wszystkich jej członków zamierzających tworzyć, utrzymywać i propagować zrównoważony system gospodarowania odpadami. Działając na terenie całej Polski zrzesza obecnie ponad stu przedsiębiorców, pośród których znajdują się podmioty o wieloletnim doświadczeniu w skutecznym zarządzaniu i gospodarowaniu odpadami.

Jednym z głównych celów Izby jest popularyzacja idei ochrony środowiska naturalnego z uwzględnieniem działań łączących proekologiczne zasady etyki, wysoką świadomość ekologiczną oraz efektywność ekonomiczną jej członków.

Dążąc do wzrostu pozycji polskich firm zajmujących się gospodarką odpadami, Izba tworzy warunki do skutecznego dialogu z przedstawicielami władzy publicznej, środowiskiem naukowym, konsumentami oraz środowiskiem mediów.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.